Książka

Poza pisaniem bloga jestem także autorką książki „Wyprawa po klucz”.

Nie chcę traktować tego bloga jako miejsca potencjalnej autoreklamy, jednak ponieważ moja powieść ma także wymowę chrześcijańską i jest baśniowym opisem podróży w głąb siebie ku całkowitemu zawierzeniu Bogu.

Obejrzyj zwiastun książki

Wyprawa_okladka_calosc2

PATRONI MEDIALNI:

logoMGN

Zrzut ekranu 2018-11-27 o 10.07.07        Zrzut ekranu 2018-11-27 o 10.07.17 logo        logo_wrodzinie

 

 

W księdze znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci odnaleźć klucz. Ale uważaj… czytanie wciąga!

„Wyprawa po klucz” to debiutancka powieść Małgorzaty Borkowskiej. Jej Bohaterem jest nastoletni chłopiec, Paweł, który nie spodziewa się, że zwyczajny wyjazd do babci okaże się początkiem niezwykłej przygody. Książka skierowana jest do młodzieży oraz dorosłych. Posiada baśniową fabułę, zawiera w sobie intrygującą opowieść o dojrzewaniu, przygodzie, przyjaźni.

Wyróżnienie FENIKS 2017!!!

Miło mi poinformować, że Wyprawa po Klucz zdobyła wyróżnienie w kategorii książka dla młodzieży wydana w 2016 roku w konkursie literackim FENIKS.

Jest to bardzo prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich.

 

Recenzje „Wyprawy po klucz”

Katarzyna Grzebyk, Books and Babies

„Wyprawę po klucz” bardzo dobrze się czyta. Wartka akcja, płynna narracja, wyraziści bohaterowie, piękny język i wspaniałe – naprawdę świetne opisy przyrody i magicznych zdarzeń w Krzywym Świecie! Jeśli będziecie czytać, koniecznie zwróćcie na nie uwagę. Mnie zwykle opisy przyrody nudzą, ale w tym przypadku opisy przyrody są intrygujące, a autorka dba o detale.
„Wyprawa po klucz” jest adresowana do młodego czytelnika, ale jestem przekonana, że niejeden dorosły chętnie da się zaprosić do udziału w tajemniczej wyprawie do Krzywego Świata, by odnaleźć tajemniczy klucz. A kiedy stanie się uczestnikiem niezwykłych fantastycznych wydarzeń i dodatkowym członkiem załogi, która na Wielorybniku wyrusza w inny świat, ciężko mu będzie ot tak, po prostu powrócić do rzeczywistości. Sekret rozwikłania zagadki jest niezwykle kuszący. Spróbujcie koniecznie.
Przeczytaj całość recenzji – TUTAJ!

Anna Biedroń, Chaos myśli

Zastanawialiście się kiedyś, jakby to było znaleźć się w innym świecie, bądź co lepsze – nadal pozostawać w tym naszym, realnym, lecz nagle zacząć widzieć rzeczy, o jakich do tej pory nam się nie śniło? Otóż dzięki książce „Wyprawa po klucz”, macie okazję przenieść się w wyobraźni do miejsca, w którym ściera się ze sobą mnóstwo postaci: tych realnych, jak i wydawać by się mogło, że całkowicie baśniowych. To opowieść o przygodach, jakie niosą ze sobą mnóstwo niebezpieczeństw, lecz również sprawiają, że zaczyna doceniać się mnóstwo wartości takich jak przyjaźń czy poświęcenie dla bliskich. Ta historia przeniesie Was do miejsca, które jest niezwykle tajemnicze i co lepsze – nieważne, ile macie lat, poczujecie ten baśniowy klimat bijący od książki Małgorzaty Borkowskiej.

(…)

Ogólnie język jest naprawdę przyjemny, dzięki czemu książkę czyta się w mgnieniu oka. To, co również mi się spodobało to fakt, że całość oscyluje wokół jednej rzeczy – ale jakiej, tego niestety zdradzić Wam nie mogę, musicie przekonać się sami. Jednak ten zabieg sprawia, że powieść jest tak wciągająca i zarówno początek, jak i koniec są ze sobą spójne.

Przeczytaj całość recenzji – TUTAJ!


 

Wioletta Sadowska, Subiektywnie o książkach

Każdy z nas nosi w sobie klucz do własnego wnętrza. Klucz, który głęboko ukryty czeka na swoje odkrycie. Debiut Małgorzaty Borkowskiej, oprócz wymiaru typowo rozrywkowego, niesie ze sobą głębsze przesłanie, które skłoni do przemyśleń czytelnika w każdym przedziale wiekowym. Daj porwać się fascynującej przygodzie, w której dosłownie wszystko może się wydarzyć. Klucz do niej znajduje się w zasięgu twojej ręki, wystarczy po niego sięgnąć.


 

Aleksandra Ziółkowska, Alek czyta

Czytając Wyprawę po klucz bardzo zżyłam się z bohaterami, nie tylko głównym. Bardzo polubiłam Pawła, który z każdym rozdziałem stawał się bliższy memu sercu. Mogłam obserwować jak zmienia się jego osobowość: z zagubionego chłopca, w dojrzałego młodzieńca. Również zaintrygowała mnie postać Przyjaciela, mężczyzny pełnego tajemniczości, dbającego o całą drużynę, szukającą klucza do Krzywego Świata. Oprócz tej dwójki w książce pojawiło się także wiele innych postaci m.in.: Dobra Wróżka, Tygrys, Mała Lula, Zgred. Uważam, że Autorka bardzo dobrze poradziła sobie z wykreowaniem bohaterów!

(…)

Przed zapoznaniem się z lekturą, myślałam, że będzie to po prostu zwykła historia, bez żadnych głębszych przesłań. A jednak się myliłam… W książce można znaleźć wiele wartościowych mądrości, które skłaniają czytelnika w każdym przedziale wiekowym do myślenia. Uważam, że jest to największy atut tej powieści.

(…)

Wyprawa po klucz to świetny debiut Autorki! Powieść czyta się naprawdę dobrze. Magiczny, baśniowy klimat wpływa korzystnie na naszą wyobraźnię. Tempo akcji jest dynamiczne, co uniemożliwia skończenie czytania przed dobrnięciem do końca. Szczerze polecam tą książkę i mam nadzieje, że zaskoczy ona wszystkich fanów fantastyki!

Przeczytaj całość recenzji – TUTAJ!

Reklama